Doporučujeme: Sofistikovaná dámská vůně mnoha tváří

12396

Osobně miluju svérázné vůně, které zaujmou na první dobrou. Přesně taková je i dámská parfémovaná voda Burdin Paris Minuit, co mi snad nikdy nezevšední. Je totiž sofistikovaně poskládaná z několika vrstev neotřelých vonných kompozic, které se mi mění doslova pod nosem. Proto je i po měsíci každodenního nošení stále ještě prozkoumávám a pořád se jich nemůžu nabažit.

Mezi vrchními tóny parfému Paris Minuit nejvýrazněji vyčnívá vášnivé koření v podání pikantního růžového pepře a osobitého bobkového listu, které příjemně osvěžují nóty mandarinky. Za pár okamžiků se ale ocitám v úplně jiném světě. Podmanivá trojice se totiž vzápětí mění na odvážnou květinovou kombinaci. Ta se skládá z neroli, ylang-ylangu a gardénie. Celý tenhle silný olfaktorický zážitek nakonec utichá ve sladce dřevitém základu tvořeném jantarem, vanilkou a pačuli.

Niche vůně Paris Minuit zkrátka nedokáže nudit a neustále mě, alespoň v mysli, nutí cestovat. Dokonce mám tak trochu pocit, že se její vyznění mění nejen s počasím nebo denní dobou, ale i s tím, jak jsem já sama právě naladěná. Proto se mi někdy zdá, že mě odnáší do Paříže, jindy stojím ve středu samotného Váránasí a za chvíli už spolu ruku v ruce míříme do rozlehlých zahrad paláce Alhambra v Granadě.

Paris Minuit, Burdin, EdP, 100 ml, 2 583 Kč. Prodává Fragranza.
Paris Minuit, Burdin, EdP, 100 ml, 2 583 Kč. Prodává Fragranza.

Taky pohled na samotný flakon parfému z masivního skla naplněného tekutinou v barvě zapadajícího slunce, který se hrdě vyjímá na mém kosmetickém stolku, stojí za to. Jeho jednoduchý a velmi elegantní design totiž dotváří secesní písmo na etiketě, která je stejně jako uzávěr laděna do lehce zlatavého odstínu.

Jestli tedy stejně jako já milujete rafinované a poutavé vůně, pak by tahle jantarově zbarvená kráska neměla chybět ani u vás doma. Navíc je parfémovaná voda značky Burdin neuvěřitelně všestranná. Hodí se do práce i na schůzku a až to bude možné, tak se vsaďte, že si ji bez váhání „obleču“ taky do společnosti.

P.S. Produkt nám k vyzkoušení poskytla společnost Fragranza.

Čtěte dál