Klíč k mladistvému vzhledu pleti? Samozřejmě retinol!

15773

Tou vůbec nejběžnější látkou používanou k omlazení pokožky je bezesporu vitamin A – retinol. Jeho plusem je, že u zralé pleti dokáže efektivně urychlit obnovu kožních buněk, vyhladit vrásky a zabránit vzniku tmavých skvrn. U mladé a problematické pokožky se zase používá jako prevence a redukce akné, protože zamezuje ucpávání pórů.

Účinky retinolu na pokožku

  • Zpomaluje stárnutí pleti tak, že urychluje tvorbu nových kožních buněk i jejich regeneraci.
  • Úspěšně redukuje všechny druhy vrásek a další nerovnosti.
  • Viditelně sjednocuje tón pleti a zesvětluje pigmentové skvrny.
  • Uvolňuje ucpané póry a předchází vzniku akné.

Jak retinol používat

  • S retinolem začínejte opatrně. Nejdříve produkt, který ho obsahuje, na pokožku aplikujte 1× týdně, aby si na něj pleť zvykla a nedocházelo k jejímu podráždění.
  • Po 7denní přípravě můžete retinol na obličej nanášet 3× až 5× týdně.
  • Na každodenní používání se zaměřte pouze v případě, že řešíte velmi hluboké vrásky a vaše pokožka retinol dobře snáší.
  • Na pleť ho aplikujte při večerní beauty rutině, aby mohl během vašeho spánku nerušeně působit.
  • I přesto, že retinol na pokožku nanášíte před spaním, tak se ráno vždy namažte krémem se širokospektrálním ochranným faktorem o minimální hodnotě 30. V tom pokračujte i 7 dní poté, co retinol přestanete používat.
  • Pokud si nejste 100% jisti, že ho vaše pleť dobře snáší, nepoužívejte spolu s retinolem žádné další exfolianty.

Retinol má zaměřeno na cíl

Redermic Retinol, La Roche-Posay, 30 ml, 899 Kč. Prodávají vybrané lékárny a e-shopy.
Redermic Retinol, La Roche-Posay, 30 ml, 899 Kč. Prodávají vybrané lékárny a e-shopy.

Toužíte po rychlém vyhlazení vrásek? Sáhněte po koncentrované korektivní péči proti stárnutí pleti Redermic Retinol od La Roche-Posay. Fluid nabízí účinné spojení čistého retinolu a retinolu, který se do pokožky uvolňuje postupně.

Nedělejte si vrásky!

Noční sérum Revitalift Laser Pure Retinol Night Serum, L’Oréal Paris, 30 ml, 419 Kč. Prodávají vybrané drogerie a e-shopy.
Noční sérum Revitalift Laser Pure Retinol Night Serum, L’Oréal Paris, 30 ml, 419 Kč. Prodávají vybrané drogerie a e-shopy.

Efekt nočního séra L’Oréal Paris Revitalift Laser Pure Retinol, co si poradí s jemnými i hlubokými vráskami, jsme si na vlastní pleť ověřili i my v redakci. Obsahuje celých 0,2 % retinolu, což je skutečně velké množství zaručující maximální účinky. Skvělé je na něm i to, že pokožku dokáže nejen omladit, ale taky hydratovat.

Mládí, hydratace a zklidnění pleti v jednom

Retinol Formula, Phyris, 50 ml, 1 320 Kč. Prodává Viviane.
Retinol Formula, Phyris, 50 ml, 1 320 Kč. Prodává Viviane.

Šetrným složením a lehkou konzistencí se může pochlubit sérum Phyris Retinol Formula. Obsažený retinol se stará o redukci vrásek, zatímco výtažky z broskvové šťávy a hnědých mořských řas pleti zajistí potřebnou hydrataci a zklidnění.

Vy se při omlazení pleti taky spoléháte na retinol, nebo dáváte přednost jiné účinné složce?

Čtěte dál