Dermaplaning: Trendy holení tváře nejen pro muže

15429

Z dermaplaningu neboli holení tváře speciální čepelí, která připomíná skalpel, se stává kosmetický fenomén. Pokud si ale myslíte, že tahle praktika náleží jenom mužům, pak jste na omylu. Chloupků na obličeji se totiž čím dál tím častěji zbavují i ženy. Už za pár chvil vám prozradíme, v čem dalším je tahle metoda prospěšná a komu je vlastně určená.

Pro koho je dermaplaning vhodný

Někteří lidé se stydí i za ty nejjemnější a v podstatě neviditelné chloupky na obličeji. Právě touha po hladké pleti bývá nejčastějším důvodem volby téhle estetické úpravy tváře. Jestli vám ale na obličeji rostou tmavší a silnější chloupky, na dermaplaning se vykašlete. Na rozdíl od světlejších chloupků, u kterých je opětovné odstranění doporučováno v rozmezí 3 až 5 týdnů, byste se jím museli zabývat několikrát do týdne. Na dermaplaning zapomeňte i v případě, že vás trápí těžší formy akné. Důvod je jasný. Mohli byste se pořezat a tím pádem roznést infekci po celém obličeji.

Dermaplaning v podání profesionála.

Proč do dermaplaningu jít

  • Na dermaplaning nemusíte chodit do kosmetického salonu. Můžete si ho zkusit i sami doma.
  • Dermaplaning je vyzdvihován hlavně proto, že kromě chloupků pomáhá s odstraněním odumřelých kožních buněk z povrchu pokožky. Funguje tedy podobně jako klasický peeling. Výsledkem dermaplaningu je nejen na dotek jemná, ale taky na pohled rozzářená a svěží pleť. Stejně jako v případě jakékoliv jiné exfoliace pak kůže navíc lépe vstřebává aktivní látky obsažené v kosmetických produktech. Zákonitě začne produkovat i více nového kolagenu, který vám zaručí mladistvý vzhled.
  • Velkým plusem je taky to, že si při líčení díky hladkému povrchu pokožky vystačíte jen s minimálním množstvím make-upu a korektoru.

Na co si dát pozor

  • Počítejte s tím, že chloupky na obličeji budou po dermaplaningu působit silnějším dojmem. Je to dáno tím, že po zkrácení se neztenčují tak jako chloupky neoholené. Nemusíte se ale bát, že by to tak zůstalo napořád – když s holením přestanete, chloupkům se jejich přirozený tvar zase navrátí.
  • Mějte taky na paměti, že dermaplaningem na pokožce vytváříte mikrotrhlinky, takže je bezprostředně poté citlivější. Několik dní po holení se proto raději vyvarujte aplikace produktů s obsahem kyselin nebo retinolu a obličej chraňte krémem s vysokým UV filtrem.

Bude se vám hodit

Odstraňovač chloupků v obličej Flawless Dermaplane Glo, Finishing Touch, 280 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.
Odstraňovač chloupků v obličej Flawless Dermaplane Glo, Finishing Touch, 280 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.
Seřezávač chloupků na úpravu obočí Eyebrow Razor, Gabriella Salvete, 129 Kč. Seženete ve vybraných drogeriích a e-shopech.
Seřezávač chloupků na úpravu obočí Eyebrow Razor, Gabriella Salvete, 129 Kč. Seženete ve vybraných drogeriích a e-shopech.

Pokud nejste nadšenci do odstraňování jemných chloupků obličeje voskem, cukrovou pastou nebo jiným depilačním způsobem, možná je právě dermaplaning tím pravým řešením.

Čtěte dál