Teen tipy: 3 houbičky na make-up, co budete milovat

13791

Jakmile se na trhu objevily houbičky na make-up, rychle zastínily dosud nejpoužívanější štětce. Sama jsem sponge trendu brzy podlehla a houbičky si okamžitě oblíbila. Make-up a další produkty se s nimi aplikují příjemněji, rychleji a nadto zaručují dokonale přirozený finiš. Dnes už je běžně seženete v různých velikostech, tvarech i barvách, ale já stále nejčastěji vyhledávám „kapkovitou“ klasiku.

Jak s houbičkou na make-up pracuju

  • Před samotnou aplikací ji vždy namočím do čisté vody, a pak dobře vyždímám. Make-up a korektor totiž díky tomuhle kroku s pletí mnohem lépe splynou.
  • Produkt následně nanesu na make-up sponge a ťupavými pohyby ho jemně vpracuju do pleti.
  • Při nanášení foundation a korektoru pod očima vždy používám zašpičatělou část houbičky a na zbytek obličeje její opačnou – nejširší – stranu.
  • Et voilà! Sjednocená pleť bez jediné šmouhy je na světě!

Jak se o své make-up sponges starám

  • Houbičky myju zhruba 3× týdně pomocí vody a jemného mýdla, šamponu nebo speciálního čističe.
  • Po napěnění, vypláchnutí a vyždímání je vždy nechám uschnout na vzduchu, aby byly připravené na další společnou make-up session.

Světové prvenství

The Original – varianta Nude, Beautyblender, 1 ks, 414 Kč. Nabízejí vybrané parfumerie a e-shopy.
The Original – varianta Nude, Beautyblender, 1 ks, 414 Kč. Nabízejí vybrané parfumerie a e-shopy.

S nápadem na make-up houbičky přišla americká vizážistka Rea Ann Silva. Ta úplně první měla tvar kapky a výraznou neonově růžovou barvu. Spolu s ní vznikl i brand Beautyblender a nyní se ho mnoho značek snaží napodobit. Bez ohledu na to, že se jedná o vůbec první houbičky na make-up, a tedy i originály, musím uznat, že já sama je mám ze všech houbiček nejradši. Mají ideální velikost, takže ani po namočení nebobtnají do zbytečně obrovských rozměrů, jsou krásně měkké a práce s nimi je jedna velká radost.

Drogerková hvězda

Aplikátor make-upu Miracle Mixing Sponge, Real Techniques, 1 ks, 218 Kč. Seženete ve vybraných drogeriích a e-shopech.
Aplikátor make-upu Miracle Mixing Sponge, Real Techniques, 1 ks, 218 Kč. Seženete ve vybraných drogeriích a e-shopech.

Mezi levnějšími variantami u mě na plné čáře vítězí make-up houbička Real Techniques Miracle Mixing Sponge. Má zkosenou stranu pro nanášení make-upu na větší plochy obličeje, což mi ve spoustě případů vyhovuje. Jediné její minus je, že se poměrně rychle zničí a je potřeba koupit novou.

Experimentální tvar

Houbička na nanášení make-upu Multi-Tasking Makeup Sponge, Sephora Collection, 1 ks, 250 Kč
Houbička na nanášení make-upu Multi-Tasking Makeup Sponge, Sephora Collection, 1 ks, 250 Kč

Sephora exkluzivně nabízí houbičku Multi-Tasking Makeup Sponge zajímavého tvaru. Možná, že se vám zdá trochu podivný, ale taky ona perfektně splní svůj účel. Je sice malinko větší, zato velmi měkká a dlouho vydrží. Mimoto se mi s ní skvěle aplikuje i pudrová a krémová dekorativka.

I přesto, že některé typy make-upů stále nanáším štětcem, tak si líčení pleti houbičkou užívám na denní bázi. Který aplikátor vítězí u vás?

Čtěte dál