Jste v duši umělcem? Jděte do watercolor líčení očí

12838

Říká se, že make-up je podobně jako móda ideálním prostředkem k vyjádření osobnosti i momentální nálady. Každý může tenhle postoj vnímat trochu jinak, ale v případě watercolor líčení očí je na onom tvrzení přece jenom špetka pravdy. Přesto, že je tahle technika inspirovaná výtvarným uměním, zvládne ji i ten, kdo mu příliš neholduje nebo s ním nemá žádné zkušenosti.

Velkou výhodou tohohle looku je, že nemusíte dbát na žádná pravidla. Watercolor líčení vlastně ani žádná nemá. Můžete tak míchat barvy a textury očních stínů, jak se vám zlíbí. A sem tam i přetáhnout… Před vašimi vlastními experimenty ale nejdřív mrkněte na 6 kroků, které byste při „vodovkovém“ líčení očí neměli vynechat.

Chce to primer

Protože při watercolor líčení budete pracovat s kombinací několika očních stínů, je důležité, abyste na očních víčkách vytvořili hladký podklad pro snadné nanášení a bezproblémový blending. Žádoucí je samozřejmě i to, aby stíny na svém původním místě zůstaly co nejdéle. Práci na svém looku proto zahajte aplikací primeru. Pokud podkladovou bázi pod oční stíny nevlastníte nebo vám zrovna došla, její úlohu zastane běžný korektor.

Báze na bázi

Primer by měl sice tvořit úplný základ vašeho líčení, ale ne ten jediný. Na podkladovou bázi nezapomeňte nanést ještě oční stín v neutrální nude barvě, která vaše pomyslné plátno hezky sjednotí. Hodláte být hodně divocí, použít super výrazné barvy a chcete, aby opravdu vynikly? Sáhněte po bílém očním stínu.

Štětec jako nejlepší kamarád

Bez plochého hustého štětce se při aplikaci stínů neobejdete a ani prsty vám při tomhle typu líčení nebudou vhodnou oporou. Proto se vám bude k nanášení barev hodit spíš chlupatější štětec na blending. Už jen z toho důvodu, že by barevné přechody neměly mít ostré hranice.

Hlavně bláznivě

Ve watercolor líčení nemusíte mít žádné zábrany. Vítány jsou všechny možné (i nemožné) barevné kombinace. Alespoň protentokrát totiž platí, že „čím extravagantnější, tím lepší“.

Miřte o kus dál a nebuďte troškaři

Watercolor look si žádá využití celé plochy očí včetně vnitřních koutků oka. Pro podtrhnutí uhrančivosti svého barvami rámovaného pohledu pak můžete, ale nemusíte použít oční linky.

Každá řasa se počítá

Výrazné oční stíny si žádají výrazné řasy. Proto se nezapomeňte pořádně „nařasit“ a řasenkou poctivě „obalte“ řasy horních i spodních víček. Vašemu akvarelovému looku pořád něco chybí? Pohrajte si se třpytivými kamínky nebo glitry a buďte pořádně, klidně totál ulítle sparkly!

Příprava plátna

Proof It! Waterproof Eye Shadow Primer, NYX, 7 ml, 209 Kč. Seženete ve vybraných prodejnách a e-shopech.
Proof It! Waterproof Eye Shadow Primer, NYX, 7 ml, 209 Kč. Seženete ve vybraných prodejnách a e-shopech.

Voděodolná podkladová báze pod oční stíny NYX Professional Makeup Proof It! vás na moc nevyjde. Přesto vašemu líčení očí zajistí ultra dlouhou výdrž, snadno se aplikuje a je skrznaskrz veganská.

Praktický nástroj

Štětec na rozmazávání očních stínů Moda, Royal & Langnickel, 144 Kč. Exkluzivně prodává Notino.
Štětec na rozmazávání očních stínů Moda, Royal & Langnickel, 144 Kč. Exkluzivně prodává Notino.

Stoprocentně veganský je taky štětec na stínování Royal & Langnickel Moda, se kterým bude akvarelové líčení očí úplná hračka.

Dokonalé vodovky

Paletka očních stínů Norvina Pro Pigment Palette Vol. 2; Anastasia Beverly Hills; 25 x 1,8 g; 789 Kč. Exkluzivně prodává Sephora.
Paletka očních stínů Norvina Pro Pigment Palette Vol. 2; Anastasia Beverly Hills; 25 x 1,8 g; 789 Kč. Exkluzivně prodává Sephora.

A do třetice všeho veganského! Paletka očních stínů Anastasia Beverly Hills Norvina Pro Pigment Palette Vol. 2 obsahuje 25 vysoce pigmentovaných a snadno kombinovatelných odstínů. Kromě odlišných barev si při watercolor líčení můžete pohrát i s rozličnými texturami.

Víte snad o nějakém důvodu, proč si přetrvávající šeď jarních dní neozvláštnit právě takovýmto kreativním pestrobarevným lookem? My vážně ne.

Čtěte dál