Top 6 beauty trendů z TikToku, co stojí za hřích

8145

Na TikToku mnozí nenechají nit suchou. Make-upové experimenty, které se na téhle platformě čím dál častěji objevují, jsou v drtivé většině považovány spíš za synonymum kosmetického pekla. Málokteré z nich lze totiž prakticky využít i v běžném životě a mimo bublinu internetového světa. Některé looky ale vůbec nejsou k zahození, a dokonce vám můžou posloužit jako solidní inspirace. Tady je 6 z nich.

Liška, nebo štěně

Jestli jste měli za to, že oční linky uplatníte jen při klasice v podobě kočičích očí, pak jste na omylu. Na TikToku se ujaly ještě o něco ostřeji definované fox eyes, které do líčení zapojují taky vnitřní koutky očí. Na výsluní se pak derou i ne moc známé puppy eyes. Jedná se o look inspirovaný roztomilýma psíma očima, a proto je v porovnání s ostrým líčením ve stylu lišky spíše oblý.

@daniellemarcan

Reply to @jodyboom7 part 2 of trying different types of eyeliner

♬ dark horse – beth 🍀

Highlighter nové dimenze

U roztomilosti ještě na chvilku zůstaneme. Tvarování nosu pomocí make-upu není žádnou novinkou. Napadlo vás ale někdy nanést na špičku nosu rozjasňovač ve tvaru srdíčka? Možná to zní zvláštně, ale není to nic šíleného. Třpytivý highlighter se postará o to, aby bylo srdíčko vidět tak akorát.

Tekutý rozjasňovač Wake Up & Glow Mon Amour – odstín Icoconic Glow, L'Oréal Paris, 15 ml, 369 Kč. Prodávají vybrané drogerie a e-shopy.
Tekutý rozjasňovač Wake Up & Glow Mon Amour – odstín Icoconic Glow, L’Oréal Paris, 15 ml, 369 Kč. Prodávají vybrané drogerie a e-shopy.

Tekutý rozjasňovač Wake Up & Glow Mon Amour v odstínu Icoconic Glow od L’Oréal Paris s kokosovým olejem je pro nakreslení tiktokového srdíčka jako dělaný.

Inspirace emoji

Asi každý někdy v textové zprávě použil smajlíka. Přemýšleli jste ale o jeho uplatnění mimo virtuální realitu? Někteří velmi nápadití tiktokeři se líčí právě podle barev jednotlivých emotikonů. Jako vzor si můžete vzít hvězdu, jiskru, lízátko nebo třeba motýlka a celý look navíc doplnit třpytivými kamínky.

@emilytembymakeup

MAKEUP INSPIRED BY EMOJIS🍭☁️🦋✨ ib : @jess_lambden #fyp #emojimakeup #trending #makeup

♬ dark horse – beth 🍀

Stínohra plných rtů

Pokud svým rtům chcete dodat smyslný objem, ale zároveň nehodláte podstoupit žádné zákroky, je tu bezbolestné řešení. A lesk na rty to není. Uživatelé TikToku našli jinou alternativu. Pomocí korektoru na obličej, paletky na konturování nebo tužky na rty v hnědém odstínu si rty nejprve orámují. Ohraničenou linii pak zapracují směrem do středu rtů tak, aby po konturování nezbyly ani památky.

The Ultimate Lip Liner – odstín Nougat Crisp; Gosh; 0,35 g; 299 Kč. Seženete ve vybraných parfumeriích a e-shopech.
The Ultimate Lip Liner – odstín Nougat Crisp; Gosh; 0,35 g; 299 Kč. Seženete ve vybraných parfumeriích a e-shopech.

Co se do toho pustit za pomoci voděodolné tužky na rty s ořezávátkem Gosh The Ultimate Lip Liner ve variantě Nougat Crisp? Může se pochlubit dlouhou výdrží i veganským složením.

@kyliekillzzzz

HOW TO CREAM CONTOUR WITH OUT DRYNESS OR SPLOTCHES!! #contour #makeup

♬ original sound – Kylie Larsen

Falešné pihy

Na TikToku jejich popularita opět roste. Jestli vás pihami příroda neobdařila, nevadí. S trochou šikovnosti si je jednoduše domalujete.

@sarah_novio

Reply to @nymphthings Dupe for Freck Beauty Feckless Pen 🤯 @missguided #makeupdupes #missguidedbeauty #makeup

♬ … is sweaty – Kellan

Colourful řasy trochu jinak

Barevné řasenky frčí i letos. Omrzely se vám? Vyzkoušejte místo nich umělé řasy v různých tónech duhy.

Barevné řasy Demi Wispies – varianta Fialová, Ardell, 119 Kč
Barevné řasy Demi Wispies – varianta Fialová, Ardell, 119 Kč

Umělé řasy Ardell Demi Wispies pořídíte v různých barevných provedeních, tak proč nezkusit třeba fialové?

Některé kosmetické trendy z TikToku jako líčení každé půlky tváře jinak v rámci porovnávání make-upu odlišných dekád nebo kostičkovaná mapa z jednotlivých konturovacích odstínů jsou poněkud bizarní. I tak ale mezi nimi můžete najít skryté poklady, které jsou méně ztřeštěné a opravdu použitelné.

Čtěte dál