Derma rollery: Zbaví vás jizviček, vrásek, strií i celulitidy

Derma rollery se v oblasti péče o pokožku, vlasy a vousy prosazují čím dál tím víc. Dříve jste se s nimi mohli setkat hlavně v kosmetických salonech, ale v poslední době se zcela logicky začaly probojovávat i do domácností. K čemu ale přesně slouží a jak s nimi správně manipulovat, abyste svojí kůži dopřáli péči jako od profíků?

Derma rollery, skin rollery nebo jednoduše derma válečky jsou kosmetické válečky s mikrojehličkami z chirurgické oceli nebo titanu, které se vyrábějí v různých variantách. Ty se od sebe liší hlavně množstvím, hustotou a délkou jehliček, která se zpravidla pohybuje v rozmezí 0,2 milimetru až 3 milimetry. Jako začátečníci a amatéři si nicméně bohatě vystačíte s jehličkami okolo 0,5 milimetru, které jsou vhodné i pro majitele citlivé pleti.

Ošetření s derma rollerem hravě zvládnou i úplní začátečníci.

Proč derma roller zkusit

  • Používáním válečku na pokožce vznikají drobné vpichy, díky kterým mají pečující produkty šanci proniknout hlouběji, a tím pádem lépe odvést svou práci. Proto séra s kyselinou hyaluronovou, peptidy nebo antioxidanty při aplikaci bezprostředně po použití derma rolleru s vaší pokožkou udělají doslova divy. Naopak se při používání derma válečku nedoporučuje nanášení produktů s retinolem.
  • Jehličky v pokožce vytváří mikroskopické trhlinky. Ty chce kůže samozřejmě stůj co stůj opravit, a tak začne produkovat více kolagenu a elastinu. Což je skvělé, pokud toužíte po redukci a zamezení vzniku vrásek nebo sjednocení tónu pleti.
  • Výhodou derma rolleru je i to, že ho můžete použít prakticky kdekoliv na těle (samozřejmě vyjma oblasti očí, která je tenčí a citlivější). Proto lze derma váleček kromě doplňku v péči o pleť použít taky jako stimulátor růstu vlasů, vousů nebo k redukci celulitidy a strií.

Jak s derma válečkem pracovat

  • Pokožku nejdřív perfektně odličte, vyčistěte a osušte.
  • Dokonale čistý by měl být samozřejmě i váleček. Proto ho před a po ošetření vydezinfikujte a nechte uschnout.
  • Při samotném ošetření myslete na to, že jehly válečku mají směřovat kolmo k pokožce. Na derma roller pak jen jemně přitlačte a danou oblast jím „válcujte“. Po jednom místě můžete válečkem přejíždět klidně víckrát, a to jak horizontálně a vertikálně, tak i diagonálně.
  • Po akci bude kůže podrážděná. Proto se hrátkám s derma rollerem věnujte při večerní beauty rutině.
  • Sice neexistuje žádný návod, jak často váleček používat, ale můžete se řídit obecnými doporučeními. Ta říkají, že byste ošetření s derma rollerem měli provádět pravidelně, ale zezačátku pouze 1× až 2× týdně, dokud si pokožka na nový režim nezvykne. Pak můžete opakování svého domácího ošetření navýšit podle potřeby.

Bude se vám hodit

Microdermal roller, Mukti, 1 295 Kč. Prodává Alkimia.
Microdermal roller, Mukti, 1 295 Kč. Prodává Alkimia.
CIT Body Roller, Âme Pure, 1 055 Kč. Exkluzivně prodává Notino.
CIT Body Roller, Âme Pure, 1 055 Kč. Exkluzivně prodává Notino.

Naprosto univerzální derma rollery vám do několika týdnů pomůžou překonat jizvičky po akné i vrásky. Navíc je práce s nimi tak snadná, že ji hravě zvládnete bez ohledu na to, jestli jste skin care experty, anebo s válečky teprve začínáte.

Čtěte dál

Monika Bílková
Díky tomu, že má smíšenou pleť, tak ví, jak moc je důležité, aby pravidelnou péči nikdy nezanedbala. Přiznává, že docílit sjednoceného tónu pleti je někdy pořádná fuška, ale svůj boj o dokonalý look nevzdává. Ráda v dekorativní kosmetice experimentuje s pestrými barvami, které ji nabíjí pozitivní energií. Potěší ji kvalitní lak na nehty, rtěnka i oční stíny.

ODPOVĚDĚT

Vlož komentář
Zde zadej své jméno

ČLÁNKY OD STEJNÉHO AUTORA

Sledujte nás

11,306FansLike
10,309FollowersFollow

Novinky