Derma rollery: Zbaví vás jizviček, vrásek, strií i celulitidy

8765

Derma rollery se v oblasti péče o pokožku, vlasy a vousy prosazují čím dál tím víc. Dříve jste se s nimi mohli setkat hlavně v kosmetických salonech, ale v poslední době se zcela logicky začaly probojovávat i do domácností. K čemu ale přesně slouží a jak s nimi správně manipulovat, abyste svojí kůži dopřáli péči jako od profíků?

Derma rollery, skin rollery nebo jednoduše derma válečky jsou kosmetické válečky s mikrojehličkami z chirurgické oceli nebo titanu, které se vyrábějí v různých variantách. Ty se od sebe liší hlavně množstvím, hustotou a délkou jehliček, která se zpravidla pohybuje v rozmezí 0,2 milimetru až 3 milimetry. Jako začátečníci a amatéři si nicméně bohatě vystačíte s jehličkami okolo 0,5 milimetru, které jsou vhodné i pro majitele citlivé pleti.

Ošetření s derma rollerem hravě zvládnou i úplní začátečníci.

Proč derma roller zkusit

  • Používáním válečku na pokožce vznikají drobné vpichy, díky kterým mají pečující produkty šanci proniknout hlouběji, a tím pádem lépe odvést svou práci. Proto séra s kyselinou hyaluronovou, peptidy nebo antioxidanty při aplikaci bezprostředně po použití derma rolleru s vaší pokožkou udělají doslova divy. Naopak se při používání derma válečku nedoporučuje nanášení produktů s retinolem.
  • Jehličky v pokožce vytváří mikroskopické trhlinky. Ty chce kůže samozřejmě stůj co stůj opravit, a tak začne produkovat více kolagenu a elastinu. Což je skvělé, pokud toužíte po redukci a zamezení vzniku vrásek nebo sjednocení tónu pleti.
  • Výhodou derma rolleru je i to, že ho můžete použít prakticky kdekoliv na těle (samozřejmě vyjma oblasti očí, která je tenčí a citlivější). Proto lze derma váleček kromě doplňku v péči o pleť použít taky jako stimulátor růstu vlasů, vousů nebo k redukci celulitidy a strií.

Jak s derma válečkem pracovat

  • Pokožku nejdřív perfektně odličte, vyčistěte a osušte.
  • Dokonale čistý by měl být samozřejmě i váleček. Proto ho před a po ošetření vydezinfikujte a nechte uschnout.
  • Při samotném ošetření myslete na to, že jehly válečku mají směřovat kolmo k pokožce. Na derma roller pak jen jemně přitlačte a danou oblast jím „válcujte“. Po jednom místě můžete válečkem přejíždět klidně víckrát, a to jak horizontálně a vertikálně, tak i diagonálně.
  • Po akci bude kůže podrážděná. Proto se hrátkám s derma rollerem věnujte při večerní beauty rutině.
  • Sice neexistuje žádný návod, jak často váleček používat, ale můžete se řídit obecnými doporučeními. Ta říkají, že byste ošetření s derma rollerem měli provádět pravidelně, ale zezačátku pouze 1× až 2× týdně, dokud si pokožka na nový režim nezvykne. Pak můžete opakování svého domácího ošetření navýšit podle potřeby.

Bude se vám hodit

Microdermal roller, Mukti, 1 295 Kč. K mání na našem e-shopu.
Microdermal roller, Mukti, 1 295 Kč. K mání na našem e-shopu.
CIT Body Roller, Âme Pure, 1 055 Kč. Exkluzivně prodává Notino.
CIT Body Roller, Âme Pure, 1 055 Kč. Exkluzivně prodává Notino.

Naprosto univerzální derma rollery vám do několika týdnů pomůžou překonat jizvičky po akné i vrásky. Navíc je práce s nimi tak snadná, že ji hravě zvládnete bez ohledu na to, jestli jste skin care experty, anebo s válečky teprve začínáte.

Čtěte dál