Poznejte novou povznášející trilogii plnou vůní

7032

Jestli rádi objevujete zajímavé niche parfémářské značky, měli byste se co nejdříve vydat do brněnské parfumerie Vavavoom. Nově její portfolio obohatila kolekce tří parfémů Nota di Viaggio od italského brandu Meo Fusciuni. Jsou inspirovány poezií, mystikou a vzpomínkami i zážitky z cest samotného zakladatele brandu Mea Fusciuniho a všechny vzniky pod taktovkou nosa Giuseppa Imprezzabileho.

1# Rites de Passage, Meo Fusciuni, EdP, 100 ml, 3 400 Kč. Exkluzivně prodává Vavavoom.
1# Rites de Passage, Meo Fusciuni, EdP, 100 ml, 3 400 Kč. Exkluzivně prodává Vavavoom.

První z nich nese název 1# Rites de Passage a alespoň skrze smysl čichu vám dá pocítit autentickou atmosféru istanbulských tržnic se vším všudy. Nejdřív míjíte stánek s kořením, takže váš nos překvapí výrazný černý pepř, bergamot a grep. Poté zahnete doleva a rázem je tu květinářka s pelargonií, ylang-ylangem a růžovým dřevem. Na konci procházky po krámcích se pak svalíte u vchodu do nedaleké svatyně. Najednou vás obestře vůně vetiveru, pačuli, benzoinu, santalu a kadidla…

2# Shukran..., Meo Fusciuni, EdP, 100 ml, 3 400 Kč. Exkluzivně prodává Vavavoom.
2# Shukran…, Meo Fusciuni, EdP, 100 ml, 3 400 Kč. Exkluzivně prodává Vavavoom.

S druhou parfémovanou vodou se zase vydáte do Maroka. Jestli milujete svěží aroma tamějšího tradičního mátového čaje, kterou sem tam prodchne tabák linoucí se z vodních dýmek, budete při nanesení parfému 2# Shukran… na kůži ve svém živlu. Jeho vyznění totiž udává jednoduchá, avšak velmi neobvyklá kombinace marocké máty, citronové trávy a tabáku.

3# Ciavuru d’Amuri, Meo Fusciuni, EdP, 100 ml, 3 400 Kč. Exkluzivně prodává Vavavoom.
3# Ciavuru d’Amuri, Meo Fusciuni, EdP, 100 ml, 3 400 Kč. Exkluzivně prodává Vavavoom.

Poslední kousek z řady Nota di Viaggio vás odvane na Meovu rodnou Sicílii. 3# Ciavuru d’Amuri skrze svou vůni totiž zpřítomňuje jeho dětství, kdy se s matkou účastnil svatých poutí. Zpočátku ucítíte sicilskou přírodu v podání fíku, bergamotu, pelyňku, jasmínu a ylang-ylangu. Stejně jako se vaše kroky na konci poutě stočí ke kostelu, se taky vůně parfému zcela promění. Proto v jeho závěru nenajdete nic jiného než cedr, santal, benzoin a kadidlo s lehce pudrovým nádechem.

Čtěte dál