Keratin: Spása silně poškozených vlasů, nebo hoax?

7931

V posledních letech jsou keratinu plné beauty blogy i časopisy. Nejčastěji ho obsahuje vlasová péče určená k revitalizaci poškozených, namáhaných nebo velmi suchých kadeří. Dokáže totiž zlepšit jejich strukturu, uhladit je, a hlavně vyplnit drobné trhlinky nebo zacelit roztřepené konečky. Je ale keratin skutečně taková bomba, nebo jen obyčejná mula převlečená za jednorožce?

Co keratin vlastně je

Keratin je stavební bílkovinou, která se přirozeně vyskytuje v pokožce, nehtech i vlasech. No a lidské vlasy se podle vědeckých studií až z 95 % skládají právě z keratinu. Ten ovlivňuje nejen jejich pevnost, sílu nebo pružnost, ale i to, jestli jsou rovné, vlnité nebo kudrnaté. Když pak dojde k jeho narušení, vlasy se začnou lámat, křehnout a krepatět.

Jak je to s ošetřením vlasů brazilským keratinem

Zatímco někteří na něj nedají dopustit, jiní by do opětovné aplikace brazilského keratinu rozhodně nešli.

  • Během téhle salonní procedury je keratin do vlasů postupně zažehlován tak, aby jeho molekuly pronikly hluboko do struktury vlasových vláken. Výsledkem jsou regenerované, narovnané, hladké a lesklé kadeře. Efekt profi ošetření hřívy brazilským keratinem vám vydrží 3 až 4 měsíce.
  • Volba, zda do „brazilské“ regenerační procedury jít nebo ne, záleží na mnoha faktorech. Buď se u lidí setkáte s názorem, že u nich díky keratinu došlo k výraznému zlepšení stavu vlasů, anebo se naopak dozvíte, že aplikace keratinu u jejich vlasů vedla k nadměrnému maštění a plihnutí.
  • Máte vlnité vlasy a rádi byste si jejich texturu udrželi? Pak pro vás uhlazující ošetření brazilským keratinem nejspíš nebude tím nejlepším řešením.

Jestli si nechcete teď hned bookovat termín u kadeřníka, nevadí. V méně intenzivní podobě si můžete za pomoci následujících produktů ověřit účinky keratinu v pohodlí domova.

Sprej pro zpevnění vlasů

Vlasová infuze Keratin + Panthenol, Bione Cosmetics, 260 ml, 90 Kč
Vlasová infuze Keratin + Panthenol, Bione Cosmetics, 260 ml, 90 Kč

Zacelující vlasová infuze Bione Cosmetics Keratin + Panthenol pro lesk a objem hřívy má lehkou a nemastnou konzistenci. Kromě keratinu, jak už název napovídá, obsahuje taky panthenol a cystein.

Obnova struktury blond vlasů

Blond Absolu Serum Cicanuit, Kérastase, 90 ml, 825 Kč. k mání ve vybraných kadeřnických salonech a e-shopech.
Blond Absolu Serum Cicanuit, Kérastase, 90 ml, 825 Kč. k mání ve vybraných kadeřnických salonech a e-shopech.

Odbarvená a zesvětlená hříva má větší tendence k vysoušení a následnému poškození. I tady přijde keratin vhod. Noční sérum na vlasy Blond Absolu Serum Cicanuit od Kérastase blond hřívu během spánku revitalizuje a díky obsahu kyseliny hyaluronové taky hydratuje.

Krepaté vlasy? Ne, děkuji…

Beauty Keratin 24h, Brazil Keratin, 150 ml, 871 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.
Beauty Keratin 24h, Brazil Keratin, 150 ml, 871 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.

Pokud chcete svoje neposedné kadeře výrazně uhladit, vyzkoušejte speciální péči pro obnovu poškozených vlasů Beauty Keratin 24h od Brazil Keratin. Kromě keratinu v jeho složení najdete arganový olej a alantoin pro snadné rozčesávání a oslnivý lesk.

Vlasová kosmetika s obsahem keratinu sice nějaké regenerační schopnosti má, ale určitě nejsou tak silné jako u profesionální aplikace brazilského keratinu. Jestli vám tedy nevadí rovné vlasy a věříte, že ty vaše potřebují hloubkovou keratinovou vzpruhu, běžte do něj.

Čtěte dál