LOC metoda: A kudrnatým vlasům je hej!


Patříte mezi majitele kudrnatých vlasů? Pak jistě víte, jak je při péči o tenhle druh kadeří důležitá intenzivní hydratace a výživa. Jednou z technik, která ji vaší hřívě zajistí, je vysoce účinná LOC metoda. Jestli jste o ní ještě neslyšeli, tak věřte, že v našem článku se o ní dozvíte vše podstatné.

Kudrnaté vlasy mají spirálovitý tvar, kvůli kterému se do jejich celé délky dostává vláha jen velmi obtížně. Proto při příliš častém splétání v touze je alespoň trochu zkrotit, dochází k jejich velkému zatížení. Pak postupně slábnou a začínají se lámat a třepit. Koneckonců jak těžké je kudrnaté hřívě dodat výživu, lesk a odlehčit ji, moc dobře ví i beauty vloggerka Rochelle Graham-Campbellová, která LOC metodu vymyslela. Jak tedy na ni? Snadným vodítkem pro vás může být samotná zkratka LOC aneb Liquid–Oil–Cream.

Liquid

Nejprve je potřeba vlasům poskytnout hydrataci. Jako první proto vlasům dopřejte produkt na bázi vody. Ideálně s obsahem aloe vera, protože právě tahle bylina patří mezi nejúčinnější přírodní zvlhčovadla. S prvním krokem LOC metody můžete v rámci péče o vlasy začíst prakticky kdykoliv, ale pokud se do něj pustíte těsně po umytí vlasů, zvýšíte tím jeho efektivitu.

Oil

Aby mělo vaše předchozí snažení smysl, měli byste přidanou vláhu ve vlasech uzamknout, a zároveň své kadeře vyživit. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je aplikace malého množství oleje po celé délce vlasů.

Cream

Tříkrokový proces už jen stačí zakončit speciálním krémem, který kutikuly vlasů uzavře a uhladí. Vaše kadeře tak zůstanou nejen pěkně hydratované, ale navíc si déle udrží svůj tvar.

Tip

Pokud je vaše hříva extrémně suchá, volte vlasové krémy obohacené o avokádové, bambucké, kakaové, kokosové nebo jiné vyživující máslo.

Péče o kudrny, která se nesmývá

Leave-In Conditioner, As I Am, 237 ml, 389 Kč. K pořízení ve vybraných e-shopech.
Leave-In Conditioner, As I Am, 237 ml, 389 Kč. K pořízení ve vybraných e-shopech.

Bezoplachový kondicionér pro kudrnaté vlasy As I Am Leave-In Conditioner se pyšní bohatým složením, které tvoří aktivní přírodní ingredience. Mezi ně patří například extrakty z kokosu, zeleného čaje, citronu, cukrové třtiny, jablka, amly a serenoi plazivé nebo fytosteroly. Vaše kadeře budou po použití skvostně lesklé, hebké a snadno je rozčešete.

Při LOC metodě bez oleje ani ránu!

Bio ricinový olej, Snopek Biokosmetika, 10 ml, 319 Kč
Bio ricinový olej, Snopek Biokosmetika, 10 ml, 319 Kč

Organický ricinový olej od české značky Snopek Biokosmetika je multifunkční. Proto ho kromě rychlého ošetření poškozených a suchých kudrnatých vlasů můžete využít i ke stimulaci růstu řas nebo k péči o aknózní pleť.

Krém, co kudrnaté vlasy hloubkově vyživí

Vlasový krém Curl Power, Lush, 215 g, 650 Kč
Vlasový krém Curl Power, Lush, 215 g, 650 Kč

Vlasový krém Lush Curl Power s omamně sladkou vůní byl speciálně vyvinut jako poslední krok LOC metody. Obsahuje gel z lněného semínka a melasu. Podtrhne přirozenou texturu vašich vlasů a poskytne jim výživu i hydrataci.

LOC metoda je první pomocí pro oslabené kudrliny, ale při pravidelné aplikaci se stane taky jejich velmi zdatnou prevencí. Hlavně, pokud si svůj kudrnatý svět bez copů a spletenců nedokážete představit.

Čtěte dál


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.