Doporučujeme: Top suché šampony pro blond vlasy

6532

Suché šampony jsou skvělé, když mám zplihlé vlasy a nestíhám si je umýt. Jejich aplikace je jednoduchá a problém unfresh hřívy okamžitě a elegantně vyřeší. Už jsem měla možnost vyzkoušet sypké à la cukřenka nebo ty, co se na první pohled tváří jako pěnové tužidlo. Za mě se ale nejpohodlněji používají ty ve spreji značky Batiste.

Třešňová jednička

Varianta suchého šamponu s vůní třešní Batiste Cherry je vůbec prvním produktem tohohle typu, který jsem si kdy pořídila. Hned jsem si ho oblíbila a začala používat pravidelně. Šampon perfektně odmastí kořínky vlasů a nijak je nezatěžuje. Sice je jeho odstín poměrně světlý, ale na hřívě nezanechává bílý nádech, takže mi to ani moc nevadí.

Suchý šampon Cherry, Batiste, 200 ml, 129 Kč. Prodávají vybrané drogerie a e-shopy.
Suchý šampon Cherry, Batiste, 200 ml, 129 Kč. Prodávají vybrané drogerie a e-shopy.

Vytuněná verze

Co ale podle mě v Batiste dokonale vychytali? Hlavně to, že portfolio suchých šamponů rozšířili o tónované verze pro blond, světle hnědé a tmavě hnědé vlasy, takže odpadá problém světlých „pudrových“ fleků. Co do odstínu je pro mě samozřejmě nej ten pro blond hřívu, a dokonce mám pocit, že i jeho čisticí účinek je mnohem silnější než u klasických variant. Na vlasech působí přirozeněji, a tak samotnému rozčesávání po jeho aplikaci nemusím věnovat tolik pozornosti. Oproti Batiste Cherry nemá Light & Blonde tak výraznou parfemaci, takže se mi příjemněji nosí.

Suchý šampon Light & Blonde, Batiste, 200 ml, 149 Kč. Seženete ve vybraných drogeriích a e-shopech.
Suchý šampon Light & Blonde, Batiste, 200 ml, 149 Kč. Seženete ve vybraných drogeriích a e-shopech.

Trošku mě ale mrzí, že suché šampony Batiste poměrně rychle vypotřebuju, i když jimi vůbec neplýtvám. Zase ale disponují super rozprašovačem, který suchý šampon rovnoměrně rozprostře po vlasech a nevytváří na nich žmolky. Nadměrnou mastnotu vlasů absorbují tak efektivně, že po důkladném rozčesání je moje hříva perfektně připravená na další styling, od vysokého culíku přes cop až po drdol.

Čtěte dál