Korejská beauty rutina aneb 10 kroků k dokonalé pleti

7112

O K-Beauty aka Korean beauty nebo Korean skin care (prostě a jednoduše korejské kosmetice) jste už s největší pravděpodobností slyšeli. Díky mnoha vychytávkám, ke kterým patří například platýnkové masky, si totiž získala celý svět. Motá se vám hlava z představy, že byste měli absolvovat všech 10 kroků, ze kterých se K-Beauty rutina skládá? Nemusí. Víme, na které z nich se můžete bez výčitek „vykašlat“.

O korejské kosmetice panuje všeobecné přesvědčení, že je její rutina velmi obsáhlá, a tím pádem i relativně časově náročná. To ale není tak docela pravda. Číslo 10 je pouze orientační a jednotlivé kroky můžete přizpůsobit svým potřebám a kombinovat, redukovat nebo si je rozšířit podle vlastního uvážení. To se týká hlavně cílené péče a plátýnkové masky, které vám už za chvíli představíme coby kroky číslo 6 a 7. Jedná se totiž o části Korean beauty rutiny, během kterých se lze zaměřit na konkrétní problém pleti, od akné až po dehydrataci. Pokud ale nic takového neřešíte, můžete oba kroky s čistým svědomím vynechat.

10 kroků korejské beauty rutiny

  1. Nejdřív pleť zbavte make-upu za pomoci čisticího oleje.
  2. Pak se pusťte do druhé fáze očisty obličeje – hloubkového čištění. Při něm se vám bude hodit čisticí gel nebo pěna.
  3. Pokožku zbavte odumřelých kožních buněk a zároveň ji projasněte a vyhlaďte. Jak jinak než peelingem.
  4. Po peelingu použijte tonikum, aby byla pleť hydratovaná a připravená na aplikaci dalších produktů.
  5. Hydrataci pokožky ještě více podpořte nanesením esence.
  6. Řešíte akné, suchou pleť nebo jiné neduhy? Pak je ten pravý čas na sérum, které daný problém řeší.
  7. Teď o váš obličej bude pečovat platýnková maska, takže si na několik minut odpočiňte a relaxujte.
  8. Po sejmutí masky a jejím úplném vstřebání do kůže se můžete pustit do aplikace očního krému.
  9. A poté nanést hydratační krém.
  10. V závěru nezapomeňte svůj obličej, krk a dekolt chránit opalovacím krémem s dostatečně vysokým ochranným faktorem.

Korejský pleťový rituál zahajte olejovou očistou

Zvlhčující hydrofilní olej Seed Blossom Moisture Cleansing Oil, Holika Holika, 300 ml, 590 Kč. K mání ve vybraných e-shopech.
Zvlhčující hydrofilní olej Seed Blossom Moisture Cleansing Oil, Holika Holika, 300 ml, 590 Kč. K mání ve vybraných e-shopech.

Hydrofilní olej Holika Holika Seed Blossom Moisture Cleansing Oil je ideální pro první krok korejské beauty rutiny. Pleť totiž velmi efektivně zbaví všech nečistot. Obsahuje pečující oleje z jerlínu a semen japonské kamélie i extrakty z kořene pivoňky a šišáku bajkalského. Po použití bude vaše pokožka nejen čistá, ale taky hydratovaná, vláčná a jemná.

Druhý krok očisty pleti

Low pH Good Morning Gel Cleanser, COSRX, 150 ml, 416 Kč. Nabízejí vybrané e-shopy.
Low pH Good Morning Gel Cleanser, COSRX, 150 ml, 416 Kč. Nabízejí vybrané e-shopy.

Veganský čisticí pleťový gel COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser s fermentem se pyšní pH srovnatelným s pH normální pleti. Proto je skvělý hlavně při ranní péči. V jeho složení najdete i další aktivní látky jako tea tree olej, extrakty z lotosového květu a listů čajovníku nebo alantoin.

Chytré tonikum, co je ideální jako čtvrtý krok

Deep Green Tea Toner, Benton, 150 ml, 519 Kč. Seženete ve vybraných e-shopech.
Deep Green Tea Toner, Benton, 150 ml, 519 Kč. Seženete ve vybraných e-shopech.

Hydratační pleťové tonikum se zeleným čajem Benton Deep Green Tea Toner má hned několik silných stránek. Mezi ně patří hlavně jeho antioxidační a protivráskové účinky, zklidňující i osvěžující efekt nebo ochrana pleti před volnými radikály.

Pátý „esenciální“ krok pro mladistvou pleť

Hydratační esence Skin Power Original First Essence 94,5 %, Mizon, 210 ml, 810 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.
Hydratační esence Skin Power Original First Essence 94,5 %, Mizon, 210 ml, 810 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.

Esenci s fermentem Mizon Skin Power Original First Essence 94,5 % zařaďte do svojí Korean beauty rutiny v případě, že svou pleť chcete pořádně hýčkat, omladit a stimulovat obnovu jejích ochranných vlastností. Navíc si tahle esence hravě poradí i s prvními drobnými vráskami a jemnými linkami.

Jste ready učinit 10 kroků pro krásu, ale kladete si otázku, kdy s K-Beauty vlastně začít? Možná vás to překvapí, ale vzhledem k její univerzálnosti s ní můžete začít prakticky v jakémkoliv věku. Korejci totiž věří, že na aplikaci omlazujících produktů není nikdy dost brzo. Zvlášť v případě očního okolí, kde se stárnutí pokožky projevuje nejdřív a nejvýrazněji.

Čtěte dál