5 mýtů o depilačních krémech a proč je neřešit

6675

Jaro je v plném proudu a čas šortek, krátkých šatů a sukní se nezadržitelně blíží. Proč tedy světu neukázat dokonale hladké nohy? Jestli se spíše uchylujete k depilaci voskem, cukrovou pastou nebo k holení a do depilačních krémů se vám nechce, může to být dáno tím, že o nich koluje poměrně dost mýtů. Ty nejznámější z nich vám představíme a prozradíme vám, proč si z nich nemusíte dělat těžkou hlavu.

Mýtus 1: Chloupky jsou po depilaci krémem tvrdší a rychleji rostou

To není tak úplně pravda. Chloupky opakovanou depilací krémem nezesílí. Jen se občas stane, že malé vyrůstající chloupky jsou tak krátké, že se na dotyk zdají být tvrdší. Když budete depilační krém používat pravidelně, nebude se to dít tak často a můžete se těšit i na zpomalení jejich růstu.

Mýtus 2: Chloupky se depilací odstraní trvale

Zatím nevíte, jestli se chcete chloupků zbavit natrvalo, anebo ne? Depilační krém to za vás určitě nerozhodne. Chloupky totiž odstraňuje jen povrchově – oslabí je. Vy je pak snadno setřete špachtlí a ony po čase znovu vyrostou. Jediná metoda, která chloupky dokáže odstranit trvale, je laserová epilace.

Mýtus 3: Depilační krémy způsobují alergické reakce

Mohou a nemusí. Vždy před použitím depilačního krému prozkoumejte jeho složení a ověřte si, zda na některou z jeho složek nejste alergičtí. Před první depilací navíc můžete provést test snášenlivosti. Krém naneste na loketní jamku a po doporučené době ho odstraňte. Případná alergická reakce ve formě svědění, pálení nebo zčervenání na sebe nenechá dlouho čekat. Jestli se ale nic takového nestane, můžete krém bez obav použít k depilaci nohou i jiných částí těla.

Mýtus 4: Bezprostředně po depilaci nesmíte na slunce

Jasně, že smíte, jen se vyzbrojte opalovacím krémem s vysokým SPF. Vaše pokožka totiž může být o něco citlivější, protože přirozená ochranná vrstva kůže je po depilaci vždy trochu narušená. Nicméně za 24 hodin od depilace se ochranná funkce vaší pokožky vrátí opět do normálu.

Mýtus 5: Existuje jen jeden druh depilačního krému

Na trhu najdete celou řadu depilačních krémů s různým složením, kdy některé jsou tak jemné, že je můžete kromě depilace nohou použít i k odstranění chloupků intimních partií nebo obličeje. Výrobci samozřejmě nezapomínají ani na majitele citlivé pokožky a mnoho depilačních krémů je svým složením uzpůsobeno přesně jejich potřebám.

Známá firma

Depilační krém pro citlivou pokožku Silk & Fresh, Veet, 400 ml, 349 Kč. K zakoupení ve vybraných lékárnách, drogeriích a e-shopech.
Depilační krém pro citlivou pokožku Silk & Fresh, Veet, 400 ml, 349 Kč. K zakoupení ve vybraných lékárnách, drogeriích a e-shopech.

Mezi nejznámější depilační krémy pro citlivou pokožku bezpochyby patří Veet Silk & Fresh. Oproti krémům pro odstranění chloupků, které znáte z minulosti poměrně příjemně voní. Navíc je obohacen o vitamin E a výtažek z aloe vera. Úkoly obou složek jsou jasné – pokožku vyživit, zklidnit a hydratovat.

Obličej bez chloupků

Depilační krém na obličej a citlivé zóny, Acorelle, 75 ml, 353 Kč. Seženete vy vybraných e-shopech.
Depilační krém na obličej a citlivé zóny, Acorelle, 75 ml, 353 Kč. Seženete vy vybraných e-shopech.

Depilační krém na obličej a citlivé zóny Acorelle bez obsahu alergenů je z 80 % tvořen rostlinnými složkami. Obsahuje například extrakt z protizánětlivého a zklidňujícího kadidlovníku pilovitého nebo vitamin E. Překvapením pro vás určitě bude i jeho zajímavá vůně, kterou má na svědomí parfémář značky.

Hladká pokožka „tam dole“

Depilační krém intimní Ladies & Men, Depilan, 75 ml + 30 ml, 205 Kč. Nabízejí vybrané lékárny, drogerie a e-shopy.
Depilační krém intimní Ladies & Men, Depilan, 75 ml + 30 ml, 205 Kč. Nabízejí vybrané lékárny, drogerie a e-shopy.

Citlivé intimní partie si žádají extra šetrný depilační krém. Takovým je třeba ten od značky Depilan. Díky obsahu aloe vera a urey jemnou pokožku hloubkově hydratuje, zjemňuje a chrání před podrážděním.

Mezi největší výhody depilačních krémů patří, že je díky nim odstranění chloupků zcela bezbolestné a zvládnete ho i doma. Oproti holení žiletkou při depilaci krémem chloupkům trvá déle, než se znovu vyklubou na svět, a navíc se nemusíte obávat, že byste se náhodou pořezali. Takže jediné, co teď pro hladkou pokožku potřebujete udělat, je krémem kůži rovnoměrně natřít a ve vhodnou chvíli krém špachtlí setřít.

Čtěte dál