Poznejte všechny zásady dokonalého líčení modrých očí

5583

Ne úplně každý si uvědomuje, že ke zdůraznění odstínu modrých očí je potřeba kontrast. Stíny tón v tónu tedy coby majitelé modrých kukadel ponechte stranou a poohlédněte se po něčem výraznějším. Troufnout si můžete na temně fialovou, meruňkovou nebo ledově modrou. Raději něco decentnějšího? Sáhněte po perleťové a klidně i světle růžové.

Výběr barev je základ

Přetrvávající mýtus, že modrým očím nejvíc lichotí modré stíny ve stejném tónu, hoďte za hlavu. Modrou k líčení očí volte jen v případě, že má zcela odlišný odstín, než jakým se vaše oči pyšní. Světlé a pastelové barvy modrým duhovkám dodají jemný a něžný nádech. Tmavé a výrazné barvy se zase postarají o punc nespoutanosti. Jestli někdy váháte, kterými stíny oči orámovat, podívejte se zblízka do zrcadla. Možná, že kromě záplavy modré zdobí vaše duhovky žluté tečky. Pak hurá do žluté! A pokud jsou šedé, zelené nebo hnědé, vsaďte na fialovou.

Hry s perletí

Pokožku teplého barevného typu bezpečně poznáte podle žlutého až oranžového nádechu a podle vlasů s nazrzlými odlesky. Vždy zabodujete, když zvolíte oční stíny s perleťovým leskem, které působí jemně a decentně. Nicméně sáhnout můžete i po zlaté, lososové nebo pastelové růžové. Odvaha vám nechybí? Běžte do oranžové!

Půvab perel

Perleťové oční stíny Eyeshadow Pearl – odstín Pearly light beige; Artdeco; 0,8 g; 165 Kč
Perleťové oční stíny Eyeshadow Pearl – odstín Pearly light beige; Artdeco; 0,8 g; 165 Kč

Velmi něžné líčení očí vykouzlíte pomocí perleťových stínů Artdeco Eyeshadow Pearl v odstínu Pearly light beige. Jsou vysoce pigmentované a mají hedvábnou texturu.

Extravagance pro odvážné

Paletka očních stínů Vivid Outrageous Orange, W7 Cosmetics, 9 g, 145 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.
Paletka očních stínů Vivid Outrageous Orange, W7 Cosmetics, 9 g, 145 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.

Chcete vyniknout a nebojíte se experimentovat? Odvázaná paletka očních stínů Vivid Outrageous Orange od W7 Cosmetics nabízí syté oranžové, žluté i růžové odstíny. Překvapí vás nejen intenzitou pigmentů, ale taky super dlouhou výdrží. Pro teplý barevný typ s modrýma očima, co chce být opravdu vidět, je tahle paletka doslova darem z nebes.

Krása až mrazí

Je vaše pokožka narůžovělá nebo dokonce namodralá a vlasy máte černé nebo blond? Hodně zajímavého výsledku jako nositelé modrých očí dosáhnete, když svůj fototyp podpoříte očními stíny v chladivých barvách. Hodit se bude modrá v jiném tónu, než jsou vaše duhovky, stříbrná i tmavě fialová.

Kovové ozvěny

Oční stíny Dazzleshadow Extreme – odstín Discotheque; MAC Cosmetics; 1,5 g; 510 Kč
Oční stíny Dazzleshadow Extreme – odstín Discotheque; MAC Cosmetics; 1,5 g; 510 Kč

Metalické stíny ve stříbrné barvě dodají vašim modrým očím neuvěřitelný sex-appeal. Tak neváhejte a sáhněte po stínech Dazzleshadow Extreme v odstínu Discotheque od MAC Cosmetics, které slibují úctyhodnou 12hodinovou výdrž.

Fialové tajemství

Paletka očních stínů Palette 5 Couleurs – varianta Surréaliste, Yves Saint Laurent, 5 g, 1 700 Kč. K mání ve vybraných parfumeriích a e-shopech.
Paletka očních stínů Palette 5 Couleurs – varianta Surréaliste, Yves Saint Laurent, 5 g, 1 700 Kč. K mání ve vybraných parfumeriích a e-shopech.

Oční stíny ve fialových tónech dodají modrým očím tajemnou hloubku. Příjemnou pudrovou texturu a syté odstíny nabízí paletka Yves Saint Laurent Palette 5 Couleurs ve variantě Surréaliste.

Není fajn, že výsledný look modrých očí můžete zjemnit perletí, chladivým kovem, anebo naopak zdůraznit bláznivými neony a temnými barvami? Takže záleží jen na vašem aktuálním rozpoložení a na tom, jak moc chcete své okolí upoutat jediným ohledem.

Čtěte dál