Ptáme se: Jsou rostlinné konzervační látky účinné?

7056

Původem Češka Barbara Paldus je americkou vědkyní, která stojí za vznikem kosmetické značky Codex Beauty Labs. Ta staví na přírodním složení i nejnovějších vědeckých poznatcích. Barbara nám prozradila, jak vyvíjela rostlinnou konzervační látku PreservX, a navíc nám doporučila produkty vhodné pro osoby s citlivou pokožkou.

Kdy jste se s rostlinnými konzervanty seznámila poprvé?

O rostlinné konzervační látky jsem se začala zajímat poté, co jsem se rozhodla nepoužívat fenoxyethanol. Když jsem toto téma zkoumala, uvědomila jsem si, že potraviny jako jogurt, kimči nebo kysané zelí se velmi efektivně konzervují přirozenou fermentací. Pak jsem se ještě dozvěděla o organických solích sloužících ke konzervaci potravin a nápojů. Tyto konzervační složky jsem následně různě kombinovala, abych zjistila, jaký mix bude kosmetiku účinně konzervovat a který ne. Po mnoha pokusech světlo světa spatřil systém PreservX, který fungoval tak dobře, že už první krémy Codex Beauty Labs úspěšně prošly mikrobiálními testy. Proto jsem se ho rozhodla použít ve všech našich produktech obsahujících vodu. Ty olejové, co vodu neobsahují, totiž žádné konzervanty nepotřebují. Nejvíc mě ale překvapilo, že PreservX neslouží jen jako konzervant. Kromě hydratace posiluje i přirozenou bariéru pokožky a harmonizuje její mikrobiom.

Fungují rostlinné konzervanty v produktech stejně jako ty syntetické?

Například PreservX je širokospektrální antimikrobiální komplex, který funguje v souladu se standardizovanými testovacími metodami. Splňuje tedy účinnost hned několika bezpečnostních světových norem. Od ostatních konzervantů na trhu se ale liší tím, že splňuje i kritéria pro ekologickou certifikaci. Navíc není dráždivý a vyrábí se udržitelným organickým biotechnologickým procesem. Splňuje tak požadavky a nároky spotřebitelů na clean beauty, která se v kosmetickém průmyslu prosazuje čím dál tím víc.

Které produkty s obsahem rostlinných konzervantů byste doporučila lidem s citlivou pokožkou?

Když se podívám na statistiky ohledně podráždění na základě ohlasů zákazníků za posledních osmnáct měsíců, kdy jsem na trh uvedla první řadu Bia, tak je zřejmé, že produkty Codex Beauty Labs žádné alergické reakce nevyvolávají. Jsou tedy vhodné i pro lidi s citlivou pokožkou. Osobně jim mohu doporučit mycí emulzi na obličej Exfoliating Wash s jojobovými kuličkami nebo lehký hydratační, vyživující a zpevňující pleťový olej Facial Oil.

Barbara Paldus se svým českým rodičům narodila v Kanadě. V USA získala doktorát v elektrotechnice, ale většinu svého profesního života se zabývala biotechnologiemi. Když se u jejího syna projevila silná alergie na fenoxyethanol, rozhodla se vstoupit do světa kosmetiky a hledat inovativní a zdravější řešení pro lidskou pokožku i planetu. Proto založila značku Codex Beauty Labs, která se dodnes zaměřuje na produkci vysoce účinné pečující kosmetiky s čistě rostlinným složením, jež je vyvíjena zcela v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.
Barbara Paldus se svým českým rodičům narodila v Kanadě. V USA získala doktorát v elektrotechnice, ale většinu svého profesního života se zabývala biotechnologiemi. Když se u jejího syna projevila silná alergie na fenoxyethanol, rozhodla se vstoupit do světa kosmetiky a hledat inovativní a zdravější řešení pro lidskou pokožku i planetu. Proto založila značku Codex Beauty Labs, která se dodnes zaměřuje na produkci vysoce účinné pečující kosmetiky s čistě rostlinným složením, jež je vyvíjena zcela v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Barbara Paldus doporučuje

Mycí emulze Bia Exfoliating Wash, Codex Beauty Labs, 125 ml, 1 190 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.
Mycí emulze Bia Exfoliating Wash, Codex Beauty Labs, 125 ml, 1 190 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.
Krém Bia Superfood, Codex Beauty Labs, 75 ml, 1 490 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.
Krém Bia Superfood, Codex Beauty Labs, 75 ml, 1 490 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.
Pleťový olej Bia Facial Oil, Codex Beauty Labs, 30 ml, 2 490 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.
Pleťový olej Bia Facial Oil, Codex Beauty Labs, 30 ml, 2 490 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.

Čtěte dál