Doporučujeme: Pryč s mastnou T-zónou, sem s hydratací!

5733

Protože mám smíšenou pleť a občas se mi na obličeji vyrojí i nějaký ten nechtěný pupínek, je pro mě oříšek sjednotit pokožku obličeje. Největší zádrhel vidím hlavně v tom, že se mi nikdy nedařilo, aby byla mastnější T-zóna v rovnováze s o poznání suššími tvářemi. Když se ale ke mně na testování dostal krém spolu s tělovým mýdlem z řady Bia od americké značky Codex Beauty Labs, můj každodenní boj se stal o dost jednodušším.

Jako první jsem vyzkoušela tělové mýdlo Codex Beauty Labs Bia Invigorating Soap. Mezi jeho hlavní složky patří kambrický modrý jíl, minerál, který se ve světě kosmetiky řadí mezi nejvyhledávanější a nejvzácnější přírodní suroviny vůbec. Modrý jíl z pokožky skvěle vytahuje nežádoucí látky, redukuje její maštění a zanechává ji krásně čistou, vyhlazenou a obnovenou. Navíc ji do hloubky vyživuje a zpevňuje. Dále mýdlo tvoří bambucké máslo, které zase pokožku zjemňuje a zároveň chrání. V neposlední řadě pak mýdlo obsahuje ještě rozmarýn a výtažky z chaluhy pilovité, které pokožku intenzivně detoxikují a omlazují. Moc se mi líbí, jak příjemně svěže a bylinkově tohle mýdlo voní. Z každého mého sprchování nebo koupele se tak díky značce Codex Beauty Labs stal neuvěřitelný magický rituál. Používám ho jednou denně a už po první aplikaci byla moje pokožka o poznání hebčí, jednotnější a méně zarudlá.

Zvláčňující a výživné mýdlo Bia Invigorating Soap, Codex Beauty Labs, 120 g, 385 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.
Zvláčňující a výživné mýdlo Bia Invigorating Soap, Codex Beauty Labs, 120 g, 385 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.

Problematická pokožka? Všestranný krém ví, jak na ni

Na krému Codex Beauty Labs Bia Skin Superfood zase oceňuju jeho univerzálnost. Lze si jím totiž namazat celé tělo, ruce i obličej, a to jak ráno, tak večer. Osobně ho na pleť aplikuju dvakrát denně, protože v obou případech přináší mojí pokožce jiné benefity. Když krém nanesu ráno, bezpečně vím, že moje pleť zůstane hydratovaná a vláčná po celý den. No a když je čas jít do postele, můžu si být jistá, že přes noc pokožku dokonale vyživí a zregeneruje. Mezi jeho klíčové ingredience patří extrakt z kostivalu lékařského, což je bylina pro moji problematickou pleť jako dělaná. Skvěle v krému funguje i obsah violky trojbarevné, co efektivně působí proti nedokonalostem aknózní, ekzematické nebo podrážděné pokožky. Kromě toho má silné hydratační účinky, které dále podporuje extrakt ze smilu a očistného proskurníku lékařského.

Krém Bia Superfood, Codex Beauty Labs, 75 ml, 1 490 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.
Krém Bia Superfood, Codex Beauty Labs, 75 ml, 1 490 Kč. Exkluzivně prodává Greenwave.

Rapidní změna k lepšímu

Pokaždé, co krém Skin Superfood nanesu na pokožku, je už po pár vteřinách o poznání jemnější. Nejlepší na tom ale je, že taková zůstává i nadále a nijak se její stav nezhoršuje. Hlavně na obličeji jsem už po několika dnech používání zpozorovala další zásadní změnu. Oblast T-zóny se mi mastí mnohem méně než dřív, zato jindy místy skoro šupinaté tváře teď zůstávají hladké a vyživené. Jediné, na co si u krému musím dávat pozor, je množství, které na kůži aplikuju. Poprvé jsem to trochu „přepískla“, a pak jsem se divila, proč jsou moje tváře rudé jak slabikáře. Krém se totiž vstřebává neuvěřitelně rychle. Do pokožky se doslova vpije, takže pokud se to s ním přežene, může dojít na nemilé překvapení v podobě krátkodobého zčervenání.

Jak jste asi poznali, z mýdla i krému Codex Beauty Labs jsem jednoduše „na větvi“. Oba produkty svědčí nejenom mojí kůži, ale i mojí peněžence. Nemusím si dělat pražádné starosti s pořizováním denního a zároveň i nočního krému a jak to tak vypadá, můžu si konečně dovolit omezit množství nanášeného pudru, korektoru a make-upu. Moje pokožka je hebčí, zdravější a hydratovaná nejenom po celý den, ale i po celou noc. Dobře je mi ale i na duši, protože výrobky Codex Beauty Labs díky obalům z cukrové třtiny snižují svou uhlíkovou stopu až o 80 % a obsahují jen ty nejkvalitnější rostlinné ingredience.

Čtěte dál