Extra rychlá a zároveň účinná rutina proti akné? Tady je!

5023

Sužuje vás akné, ale nechcete nebo si ani nemůžete dovolit v koupelně trávit celý den? Máme pro vás řešení! V tomhle článku se seznámíte s jednoduchou, ale zato vysoce efektivní ranní a večerní rutinou péče o pleť, která vás zaručeně zbaví všech starostí s pupínky i černými tečkami. A ještě k tomu vám ušetří čas. Tak hurá do toho!

Jak na akné ráno?

Myslete na správnou očistu

Možná vám to připadá jako naprostá banalita, ale právě čištění obličeje mnohdy buď zanedbáváme, nebo to s ním naopak zbytečně přeháníme. Obojí ale může vyústit ve zhoršení problému, který řešíte. V naději, že se důkladně zbavíte všech nečistot možná často volíte gely, které slibují, že pleť nejenom vyčistí, ale ještě k tomu zamezí tvorbě dalšího akné. Opak ale v tomhle případě většinou bývá pravdou. Čisticí pleťové gely pokožku obvykle hodně dráždí a vysušují. A to se aknózní pokožce pranic nelíbí. Na takové agresivní zacházení pak zpravidla reaguje větší produkcí pupínků. Proto se spíš zaměřte na čisticí pěny, krémy nebo mléka. Samozřejmě ta, která jsou pro aknózní pleť vhodná.

Hydratujte, hydratujte a hydratujte

Velkým omylem je taky častá domněnka, že mastná pokožka nepotřebuje hydrataci. Potřebuje. A hodně. Když jí totiž pleti nedopřejete, dostane se do pomyslného nouzového režimu. Takže aby dosáhla rovnováhy, začne se mastit o to víc. Namísto hutných krémů, které by vaši pleť spíš zatížily, sahejte po lehkých hloubkově hydratačních gelech a gel-krémech.

Nepodceňujte SPF

Že je dobré mazat se krémem s ochranným faktorem jen ve dnech, kdy svítí sluníčko? Ne tak docela. UV paprsky na pleť dopadají bez ustání a můžou vést nejen k předčasnému stárnutí pokožky, ale v extrémních případech i rakovině. Krém s SPF by tak ve vašem každodenním rituálu rozhodně neměl chybět. Porozhlédněte se ale po takovém, který neucpává póry a slibuje ochranu proti UVA i UVB o hodnotě 30 a víc.

Co s pupínky večer?

A zase to čištění

Ani večer se vaše pleť bez čištění neobejde. Pokud chcete, aby byla nádherně hladká a bez nedokonalostí, hýčkejte si ji. Nejdřív ji dokonale zbavte make-upu, protože nesprávně odlíčená pleť je pro akné a pupínky doslova živnou půdou. Pokud jim tedy v množení nechcete pomáhat, bez důsledného odstranění make-upu se neobejdete. Jakmile máte odlíčeno, pusťte se do čistění stejně jako ráno. Věřte nám, že vaše výmluva, že jste unavení a na večerní péči o pleť nemáte čas, akné pranic nezajímá.

Zaměřeno na cíl

Ještě před nanesením krému můžete odchod akné do věčných lovišť urychlit aplikací séra s „anti aknózní“ složkou. Třeba jednou z těchhle:

  • Niacinamid je typem vitaminu B, který zamezuje zánětům a zmírňuje zarudnutí.
  • Kyselina salicylová uvolňuje zanesené póry a zároveň zabraňuje tomu, aby se v nich odumřelé kožní buňky nadále usazovaly.
  • Benzoylperoxid efektivně likviduje bakterie, které akné způsobují.
  • Adapalen redukuje nadměrnou produkci mazu a zklidňuje už probíhající záněty v kůži.

Další porce hydratace

Po aplikaci séra počkejte zhruba minutu nebo dvě, aby se účinné látky v něm obsažené do kůže pěkně vstřebaly. Na konec svého celodenního snažení si obličej namažte stejným hydratačním produktem jako ráno.

V hlavní roli všestrannost

Krém Effaclar H, La Roche-Posay, 40 ml, 417 Kč. Seženete ve vybraných lékárnách a e-shopech.
Krém Effaclar H, La Roche-Posay, 40 ml, 417 Kč. Seženete ve vybraných lékárnách a e-shopech.

Výživa, zklidnění a hydratace v jednom? To všechno nabízí krém pro problematickou pleť s ceramidy, bisabololem a termální vodou La Roche-Posay Effaclar H.

Rozlučte se s nedokonalostmi

Sérum proti nedokonalostem Niacinamide 10% + Zinc 1%, The Ordinary, 30 ml, 170 Kč. Exkluzivně prodává Sephora.
Sérum proti nedokonalostem Niacinamide 10% + Zinc 1%, The Ordinary, 30 ml, 170 Kč. Exkluzivně prodává Sephora.

Třeba za pomoci séra The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% s veganským složením. To, že obsahuje zinek a niacinamid je vám asi jasné…

Příjemná ochrana

Péče Cleanance Solaire SPF 50+, Avène, 50 ml, 539 Kč. Nabízejí vybrané lékárny a e-shopy.
Péče Cleanance Solaire SPF 50+, Avène, 50 ml, 539 Kč. Nabízejí vybrané lékárny a e-shopy.

Je většina krémů s vysokým ochranným faktorem pro vaši smíšenou nebo mastnou pleť příliš hutná? Matující Avène Cleanance Solaire SPF 50+ s lehkou texturou mění pravidla hry! Kromě silné ochrany proti UVA i UVB záření vás potěší obsahem monolaurinu (co reguluje tvorbu mazu), zklidňující termální vody Avène a promakaným antioxidačním systémem.

S přicházejícím létem se jako majitelé smíšené, problematické nebo mastné pleti se sklony k akné nejspíš alespoň trošku bojíte, co s vaší pletí vysoké teploty udělají. Ono to ale nemusí být až tak horké. S touhle rutinou a pravidelným čištěním pokožky obličeje rukama profesionála v kosmetickém salonu se pupínků úspěšně zbavíte i během rozžhavených měsíců. Jen buďte při své beauty rutině pečliví, vytrvejte a vaše snažení co nevidět ponese sladké ovoce.

Čtěte dál