9 pečujících bio olejů pro krásou kypící pleť i poprsí

5582

Prémiová značka Green Idea tradičního českého výrobce kosmetiky Topvet nás nedávno velmi potěšila. Zjistili jsme totiž, že asi před měsícem své portfolio produktů rozšířila o nové pečující bio oleje s certifikací NaTrue. Je jich celkem 9 a poradí si jak s dehydrovanou nebo mastnou pletí, tak s omlazením dekoltu a ekzémy.

Jestli je vaše kůže suchá, dehydrovaná nebo atopická a někdy vás pěkně potrápí nepříjemným šupinatěním, určitě vyzkoušejte jejich zvláčňující mandlový olej. Na suchou a zároveň citlivou pokožku je pak skvělý arganový olej, který užijete i při péči o suché a poškozené vlasy. Navíc je pro svoje regenerační účinky stejně jako avokádový vhodný taky k aplikaci na ekzematickou pokožku. Pokud ale za svůj největší problém považujete akné, volte skvalan. Řadí se mezi takzvané suché oleje, takže na epidermis nevytváří mastný film. Jeho další výhodou je, že má strukturu velmi podobnou kožnímu mazu a při pravidelném nanášení dokáže regulovat tvorbu mazu, kterého si problematická pokožka tak ráda vytváří nadbytek. Raději něco univerzálnějšího? S jojobovým olejem neuděláte chybu, protože se svými vlastnostmi kožnímu mazu podobá ještě víc než skvalan.

Které nové pečující oleje v bio kvalitě značka Green Idea vlastně nabízí? Arganový, šípkový, jojobový, skvalan, opunciový, avokádový, švestkový a dále taky mandlový a olej z pískavice.
Které nové pečující oleje v bio kvalitě značka Green Idea vlastně nabízí? Arganový, šípkový, jojobový, skvalan, opunciový, avokádový, švestkový a dále taky mandlový a olej z pískavice.

Péče o zralou pleť a tělo

Brand Green Idea samozřejmě nezapomíná ani na péči o pokožku po 40. Vrásky hravě zredukujete za pomoci šípkového nebo opunciového oleje, ale můžete sáhnout i po oleji z pískavice. Kromě omlazení obličeje dokáže vyhladit a zpevnit pokožku prsou a dekoltu a poradí si i s lámavými vlasy. Mezi vhodné oleje pro mdlou pleť se sklonem k hyperpigmentaci pak patří hlavně olej švestkový. Nádherně ji rozjasní a sjednotí.

Zaujalo vás organických olejů Green Idea hned několik a nevíte, který si nakonec vybrat? Žádný problém. Všechny je můžete mezi sebou navzájem kombinovat dle aktuálních potřeb vaší pokožky a užít si jejich synergický účinek na maximum.

Čtěte dál