Doporučujeme: Opalovací péče klíčem ke krásné pleti

3404

Nejdůležitější je naši kůži chránit prostředky s ochrannými faktory zejména během slunění. Ale právě ono oblíbené ležení na slunci stojí pokožku hodně sil. Paprsky UVA a UVB způsobují jak její spálení a vysušení, tak předčasné stárnutí. Velmi podstatné je proto i používání přípravků po opalování, které navrací pokožce hydrataci, elasticitu, a hlavně ji zklidňují.

Zvolit chemické nebo minerální SPF?

Hlavní rozdíl je ten, že chemické filtry pronikají do pokožky, kde sluneční záření přeměňují na teplo. Působit začínají až po zhruba 20 minutách, a ne vždy se jedná o zdraví prospěšné látky. Stejně tak dobře nepůsobí ani pro podvodní svět jezer či moří, kde se v průběhu koupání uvolňují. Oproti tomu fyzikální filtry jsou na bázi minerálů a zůstávají na povrchu kůže, kde vytváří ochranný film odrážející světlo. Fungují hned po namazání a nejčastěji se jedná o oxid zinečnatý a titaničitý. I kvůli tomu, že jsou šetrnější k přírodě je ve svých produktech sluneční kosmetiky využívá firma Havlíkova apotéka, která pro ně získala dokonce i certifikaci ECOCERT.

Jak o pokožku pečovat po pobytu na sluníčku:

Značka se rozhodla svou řadu opalovacích přípravků rozšířit ještě o After Sun péči. První novinkou je pleťový krém po opalování, který zmírňuje nepříjemné projevy sluncem iritované pleti a obsažená kyselina hyaluronová jí dodává potřebnou hydrataci. Najdeme v něm i unikátní složky Antileukine™ a kromě panthenolu obsahuje také Fucocert®. Zajímavou ingrediencí je rakytník, přirozeně chránící pokožku proti škodlivým vlivům.

Pleťový krém po opalování, Havlíkova apotéka, 30 ml, 476 Kč

Druhým přírůstkem do rodiny je pleťová maska po opalování, která navrací pleti zpět ztracenou vláhu a vitaminy v ní ji vyživují. Ve složení se nachází podobné složky jako v předchozím produktu, a navíc je obohaceno o okurkový extrakt. Ten osvěžuje, redukuje otoky a reguluje ztrátu vody. Maska se nanáší v tenké vrstvě na obličej a po 10 minutách se smyje.

Pleťová maska po opalování, Havlíkova apotéka, 30 ml, 407 Kč

Chránit přírodu se apotéka rozhodla i bojem s igelitkami. Na místo toho mají v nabídce krásnou látkovou tašku ideální zejména k vodě. Při koupi produktů z opalovací řady ji navíc dostanete jako dárek.

Plážová taška, Havlíkova apotéka, 862 Kč