5 kroků pro zdravé a krásné vlasy

3274

Dlouhé, krátké, kudrnaté, rovné, s ofinou nebo bez. Každý z nás má vlasy jiné, ať už se jedná o délku, barvu, objem nebo strukturu. Existuje jednotný “návod” jak správně pečovat o vlasy, ať už jsou jakékoliv? Ano! Shrnuli jsme pro vás 5 základních pravidel, díky kterým budou vaše vlasy nejen krásně lesklé, ale budou i zdravě růst.

Myjte vlažnou vodou

Horká sprcha je pro tělo skvělý relax, pro vlasy ale vhodná není. Vysoké teploty totiž zbavují pokožku hlavy i vlasy přirozeného mazu. Vlasy jsou pak mnohem sušší, matnější a také náchylnější k lámání.

Vsaďte na přírodní produkty

Po umytí běžným šamponem budou vaše vlasy na první pohled sice krásně lesklé, při opakované aplikaci však dojde k jejich zatížení a výsledkem bude jen splihlý nepoddajný účes. Dlouhodobé používání silikonů, sulfátů a dalších syntetických složek navíc významně zatěžuje náš organismus. Přírodní kosmetika se přitom vyvíjí mílovými kroky a tyto látky dokáže plnohodnotně nahradit složkami, které mají stejné účinky, pocházejí z přírody a vlasy ani organismus nezatěžují.

Šampón patří ke kořínkům

Nanášením šamponu na konečky se vlasy zbytečně vysušují. Šampon tedy nanášejte pouze na pokožku hlavy. Pro umytí vlasů v délkách bohatě postačí pěna, která při šamponování vznikne.

Kondicionér jen na konečky

Aplikujte kondicionér pouze na konečky vašich vlasů. Pokud byste jej nanesli po celé délce, vlasy by byly příliš zatížené, což by vytvořilo splihlý dojem.

Správný hřeben, nejlepší kamarád

Vlhké vlasy jsou mnohem náchylnější k přetržení, proto pro jejich rozčesávání používejte hřebeny se širokými zuby a pracujte s ním velmi opatrně. Pro suché vlasy je naopak vhodnější kartáč.

Tip!

Pokud tápete, jaké přírodní produkty zvolit, vyzkoušejte švédskou značku Björk & Berries. Péče je založená na léty prověřených švédských tradičních recepturách a nejnovějších poznatcích z oblasti kosmetiky. Můžete se tak spolehnout na to, že veškeré přípravky jsou vysoce účinné, nezávadné a v neposlední řadě maximálně zohledňují udržitelnost. Přírodní šampon vlasy jemně čistí a díky výtažkům z bio břízy zároveň i posiluje. Jemný přírodní kondicionér pak pomáhá s rozčesáváním vlasů a díky obsahu bio rakytníku se postará také o jejich regeneraci a ochranu, aniž by je jakkoli zatížil. Po jeho použití zůstanou vlasy krásně hebké, vzdušné a lesklé. Řada Never Spring je inspirována touhou po jaru, má proto svěží vůni borůvek a citronu, s podtóny cedrového dřeva a také jasmínu.

Never Spring Shampoo, 250 ml, 499 Kč

Never Spring Conditioner, 250 ml, 549 Kč

Čtěte také: Jak na vypadávání vlasů?