Regenerace po létě: Trio, co navrací pleti její krásu

3337

I když tento rok sluníčko nemělo takovou sílu a tropických dnů jsme si příliš neužili, pro naši pokožku je to jako vždy velká zatěžkávací zkouška. Musí se vyrovnávat s působením slunečních paprsků, změnou teplot a s další řadou faktorů. Právě proto je důležité obměnit svoji pečující rutinu a k tomu perfektně poslouží tři produkty od kvalitní britské značky kosmetiky – Jane Scrivner.

Filozofie firmy

Založila ji žena, která ji pojmenovala podle svého jména a díky dlouholeté praxi v oboru zjistila, že nejdůležitější je ochrana kožní bariéry, hydratace a udržení správného pH. Se svou značkou každoročně vyhrává prestižní soutěže Green Beauty a stává se více a více oblíbenou.

Základem je správné čistění

Krokem číslo jedna je Core Cleanser. Jedná se o čistící balzám, jehož základem je jojobový olej, který je ze všech olejů nejpodobnější lidskému mazu a podporuje tvorbu kolagenu. Zhruba třetinu přirozeného mazu naší pleti tvoří přírodní voskový ester, jenž zabíjí nežádoucí bakterie a vytváří ochrannou kožní bariéru. S přibývajícím věkem se ale vytrácí a látky obsažené v jojobovém oleji ho významně nahrazují.

Malé množství vmasírujeme do pleti a šetrně tak odstraníme make-up, či běžné nečistoty a následně smyjeme vodou.
Jane Scrivner Core Cleanser – výživný čistící balzám bez éterických olejů, 100 ml, 1 519 Kč

Hloubková hydratace dělá divy

Mít skvělý krém není dostačující, protože ten o pleť pečuje pouze z vrchu. Zatímco séra jsou upravena tak, aby měla menší molekuly a pronikala do hlubších vrstev kůž. Toto hyaluronové liftingové sérum nesoucí název Bioluronic Buzz obsahuje extrakt z Plamatky zelné (nazývané také jako „Buzz button“). Ta je známá tím, že snižuje svalové napětí a v podkoží inhibuje kontrakce ve svalech – jde tedy o bezpečnou alternativu Botoxu. Mimo jiné je sérum bohaté na zklidňující látku aloe vera a také kyselinu salicylovou. Dodá tedy létem znavené pokožce obličeje hydrataci, potřebné látky a také ji zklidní.

Po vyčistění nanášíme na celý obličej ráno i večer.

Bioluronic Buzz – liftingové hyaluronové sérum, 50 g, 1 059 Kč

Prostě „OO“ cream!

Poslední fází je uzamčení vlhkosti a živin v pleti. „OO“ krém na ní vytvoří jemný film a tím ji chrání před trans epidermální ztrátou vody. Najdeme v něm také koloidní oves podporující její regenerační schopnosti a bariérovou funkci.

Používáme po aplikaci séra a kdykoliv během dne, když se nelíčíme.

Jane Scrivner OO cream – ochranný hydratační krém, 50 ml, 879 Kč

A co vy? Pečujete o obličej správně v několika krocích, nebo máte ve své rutině co zlepšovat?  

Čtěte také: Doporučujeme: Opalovací péče klíčem ke krásné pleti