Spolehlivý make-up, co sjednotí pleť

1164

Pokud jste právě na lovu kvalitního make-upu, co zakryje nedokonalosti, bude vypadat přirozeně a vydrží celý den, máme pro vás jeden tip. Jedná se o produkt britské značky Ciaté a není to žádný jiný než jejich oblíbený Extraordinary Foundation. Ověřili jsme si jeho vlastnosti a také to, jestli je skutečně tak výjimečný.

Extraordinary Foundation, Ciaté London, 50 ml, 959 Kč

První dojmy

Vyzkoušeli jsme nejsvětlejší odstín 1O1N porcelain, který se perfektně hodí pro světlé typy s neutrálním až studenějším podtónem. Velmi jsme také ocenili nejen pohlednou, ale hlavně praktickou tubu s pumpičkou, v níž se make-up nachází. I díky ní se snadno a hygienicky dávkuje, navíc nedochází ke zbytečnému plýtvání obsahem.

Co make-up slibuje?

Výrobce deklaruje střední krytí, sametový finish a měl by se dát dobře vrstvit. Skutečně zvědaví jsme byli na slibovanou 16hodinovou výdrž a snadné roztírání.

Jak ho správně nanášet

Na špatném podkladě nebude nic vypadat dobře. Proto je důležité nezapomínat na důkladnou přípravu pleti. Použít tedy oblíbené pečující produkty a nezapomínat ani na oblíbený primer, který zajistí ještě lepší vzhled pokožky či delší výdrž. Nejvíce se nám osvědčilo ho nanášet navlhčenou houbičkou, protože se štětcem to vždy zabralo o něco více času.

Jak působí na obličeji

Jeho řidší krémová textura skutečně přináší sametový vzhled pokožky s jemně matným finishem. Nejvíce proto sedne normální až lehce mastné pleti. Už při první vrstvě vypadá svěže a zakryje většinu hlavních nedokonalostí. Jeho krycí schopnost se ale opravdu dobře buduje a není s ním tedy problém zakrýt červené flíčky či jiné neduhy tohoto typu. Líbilo se nám, že nezvýrazňuje póry a ani během dne nemá tendence vysušovat nebo se slévat. Samozřejmě, že po 16 hodinách nevypadá jako po nanesení, ale drží obstojně krásných 10 hodin. Celkově na obličeji nevytváří „caky“ efekt a pohodlně se nosí.

Jednoduše řečeno, pokud hledáte parťáka na každý den i speciálnější příležitosti, bude tento make-up ideální volbou.

Čtěte dál