Příznivci minerální kosmetiky mají své důvody, proč ji používají a mezi ně patří přírodní složení, to že je vhodná i pro citlivou pleť a nemá tendence ucpávat póry neboli způsobovat akné. Proti tomu naopak bojuje, protože minerální výrobky jsou často antibakteriální a na pleti působí prodyšně a lehce. Přesně takové dojmy v nás vzbudil i sypký korektor od Annabelle Minerals. 

Vysoce krycí minerální korektor, Annabelle Minerals, 289 Kč

První pocity z aplikace:

Je to rozhodně produkt, se kterým je potřeba se naučit pracovat. Ze začátku korektor značky Annabelle Minerals dost práší všude možně, ale po čase se na jiný styl nanášení lehce zvykne. Nejlepší je ho nanášet menším, ale hustším štětcem. Trošku pudru sklepneme do jeho víčka a štětcem pak krouživými pohyby nanášíme na nedokonalosti. Korektor není určený na oblast pod očima a hodí se spíše na zakrývání drobných nedokonalostí na obličeji, jako jsou pupínky, pigmentové skvrny a další.  

Správné nanášení:

Důležité je zvolit vhodný odstín a námi testovaný Beige Fairest je opravdu velmi světlý s růžovým podtónem, tedy ideální pro bledule. Pleť je potřeba vyživit oblíbeným krémem či bází pod make-up, poté už jen zakrýváme nedostatky podle potřeby. Díky matnému efektu už dále není nutné nanášet pudr, proto je to v podstatě 2v1. 

Kosmetika Anabelle Minerals, vysoce krycí minerální korektor, Annabelle Minerals, 289 Kč

Jak obstojí během dne:

Problematická místa pěkně zakryje a jemně rozostří profil pleti, což v kombinaci s rozjasňujícím účinkem vypadá skutečně svěže. Asi i díky jeho sušší textuře po celý den drží na místě, neslévá se ani se neobtiskává. Celkově se pohodlně nosí a působí na pleti tak, jako by na ní nic nebylo. Proto jsme si ho oblíbili zejména na „no make-up“ look. V pozdějších hodinách je akorát nutné trošku přepudrovat lesknoucí čelo, což není nic neobvyklého. 

Tip pro majitele sušší pleti: 

Aby na vás minerální produkty také vypadaly dobře, použijte před jejich aplikací mastnější krém nebo lehký pleťový olej.