Neděle, 1 října, 2023

Latest Posts

Vlasy jsou korunou krásy

Čeho si na lidech všimnete jako první?

První dojem vzniká během půl vteřiny, co se na někoho podíváme. Je v tom smíšená emoce, vytvořená na základě vzhledu, vůně nebo pachu a držení těla. Tento první dojem se pak samozřejmě upravuje na základě barvy hlasu, vyjadřování a zejména intelektu dané osoby, ale přeci jen první dojem je rozhodující.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, který o nás promlouvá, jsou naše vlasy. Jsou-li krásné, lesklé a zdravé, pak máme z poloviny vyhráno. A jak takových vlasů docílit? Právě proto otevíráme naši novou rubriku „Tipy profesionála“.

Mám velkou radost, že se nám podařilo získat pro redakční spolupráci jednu z nejlepších kadeřnic u nás – Denisu Kášovou. Není sice mediálně známá osobnost, ale upřímně – mediálně známé osobnosti obvykle nejsou takoví profesionálové, jako ti, kteří se řemeslu opravdu věnují a nemají zapotřebí se chvástat do bulváru.

Denisa ví o vlasech všechno a máte-li chuť zkusit se svými vlasy něco nového, najdete jí v jejím pražském Studiu Angels (www.studioangels.cz)

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy…

Denisa Kášová

Vlasy jsou nesmírně namáhané, zejména častým barvením a úpravami, ale i střídání venkovních a chlazených interiérů dělá svoje. Nejčastější problémy, se kterými se setkávám, jsou řídké a lámavé vlasy.

Počátek je ve zdravé stravě. Vím, že to slyšíte ze všech stran, ale je to skutečně základ. Neodpírejte si maso – nejlépe drůbež a ryby. Vlasům také prospívají luštěniny a ze zeleniny obecně je na prvním místě špenát, který jim dodává pevnost.

Správná péče o vlasy spočívá v jejich důkladném umývání. Kvalitní vlasová kosmetika je základ. Kadeřnice vám určitě ráda poradí, jaký šampon nebo maska je pro vaše vlasy nejlepší. Právě její rady bych se držela, protože často je lepší šampon, který má ona odzkoušený a ví, že vám pomůže, narozdíl od namátkou koupených (byť značkových) šamponů. Ty velké značky mají spoustu řad a různých produktových zaměření a můžete koupit sice šampon kvalitní, ale ne ten nejlepší právě pro vaše vlasy.

Ideální postup je ten, že si šampon nejprve napěníte v rukách a teprve poté ho jemně vmasírujete do vlasů. Určitě si dejte pozor na jakýkoliv tlak na vlasy – mytí musí být jemné. Vlasy je potřeba opravdu důkladně oplachovat a vymýt tak všechny zbytky šamponu. Vše příjemně vlažnou vodou. Kondicionér pak rozhodně nedávejte ke kořínkům vlasů – patří spíš na vlasy samotné a nejvíce k jejich konečkům. Alespoň jednou týdně byste si také měla dopřát masku a bez obav ji nechat déle působit.

Po umytí mokré vlasy rozčesáváme pomalu a s mokrými vlasy NIKDY nechodíme spát, protože jsou velmi křehké a lámou se.

Šamponem vlasy myjeme vždy dvakrát. První mytí je zbavuje mastnoty a nečistot i zbytků všech přípravků které používáme. Teprv při druhém umytí vlasy z šamponu skutečně absorbují všechny dobré ingredience.

Podíváme-li se na vlasy z hlediska nejčastějších problémů, pak máme v základě 2 typy problémových vlasů – mastné a suché. Ti šťastní, kteří o vlasy dobře pečují je mají zdravé a normální. Co kterému typu vlasů prospívá?

Normální vlasy jsou zdravé a po celé délce neporušené. Prospívá jim odvar z heřmánku, přesličky, rozmarýnu anebo i šalvěje. Na zdravé vlasy je dobré používat zábal z vaječného žloutku, olivového oleje a citrónové šťávy. Tím získají živiny pro pevnost, pružnost a vitalitu.

Na mastné vlasy jsou skvělé odvary z kopřivy, březového listí, heřmánku, šalvěje, fenyklu, řebříčku a chmelových šišek. Vlasy dokonce můžeme oplachovat i pivem. Záleží jen na vás, kterou bylinku si vyberete a která vám lépe voní. Březová voda pak pomáhá k omezení tvorby lupů a mastnoty. Citrónová šťáva zase pomáhá zabraňovat tvorbě nadměrného mazu ve vlasové pokožce a dodává vlasům také lesk. Navíc se může pochlubit mírným tužícím a zpevňujícím účinkem.

Pokud se někomu vlasy opravdu hodně mastí, pak je skvělý odvar z kořene lopuchu. Ten dokonce pomáhá i proti lupům. Na mastné vlasy doporučuji i tento zábal: citrónová šťáva s medem a žloutkem, což je výborná a účinná směs, která pomůže z vlasů mastných udělat ty krásné a zdravé. Všechny uvedené suroviny dobře smíchejte, naneste na umyté vlasy a nechte 20 minut působit. Poté je důkladně umyjte vodou. Můžete si také připravit žloutkový zábal, kde žloutek smícháme s kapkou lihu a vody. Účinný je i zábal z droždí, které rozpustíme v trošce vody a přidáme do ušlehaného bílku. Mastným vlasům prospívá také zábal z tuhého bílkového sněhu.

Suché a lámavé vlasy dovedou každou ženu nepříjemně potrápit. Především přirozeně kudrnaté a vlnité vlasy mají sklon k vysušení. Značné poškození vlasů je způsobeno nejčastěji chybným používáním barvících přípravků. Na suché vlasy jsou výborné odvary z levandule, potočnice a přesličky, ale opravdu zázračně působí olejové zábaly. Můžete použít různé přírodní oleje – ideální je pro mě ale používání kvalitního olivového oleje. Ten používají například holky v jižních zemích, aby si vlasy udržely silné a zdravé a neměly je vyšisované od sluníčka. Olivový olej skutečně blahodárně působí na celkovou regeneraci a vzhled vlasů. Vmasírujte jej do umytých vlasů a nechte cca 20 minut působit. Pak opláchněte, ale máte-li vlasy hodně suché, někdy ani oplachování není třeba – záleží kolik oleje do vlasů vmasírujete.

Problém s lupy je velmi rozšířený. Bohužel se jedná o bakteriální záležitost, proto se doporučuje používat vždy vlastní ručník a hřeben na vlasy. Na lupy jsou velmi dobré odvary z březového listí, kopřivy a kořene lopuchu. Můžeme používat také březovou vodu nebo březový šampon.

Vypadávání vlasů je problém, který znepokojuje úplně každého, ale vězte, že je to naprosto přirozené. Denně ztrácíme 50 až 100 vlasů. Pokud vám vlasy vypadávají ve větší míře, musíte hledat příčinu a věnovat jim speciální péči. Při vypadávání vlasů se nejvíce osvědčil nálev z lopuchu – z kořene anebo i listů. Při vypadávání vlasů pomáhá také jablečný ocet.

Pokud nás trápí vypadávání vlasů, je také dobré do pokožky hlavy vtírat cibulovou šťávu s trochou odvaru z listů lopuchů. Také silný odvar z chmelových šišek je účinný.

Med – elixír na vlasy

Na všechny druhy vlasů můžeme kdykoliv použít med, který je pěkně vyživuje. Medový oplach si připravíme ze tří lžiček medu, který zamícháme do jednoho litru teplé vody.

Na masáž vlasové pokožky je výborný právě medový zábal –  med smícháme s několika kapkami olivového oleje. Vmasírujeme do pokožky a necháme 20 minut působit. Pak důkladně opláchneme vlažnou vodou. Vlasy budou zdravější a lesklejší.

Možná dnešní článek působil jako rady baby kořenářky, ale vězte, že v rostlinách a přírodních extraktech je skrytý lék na úplně všechno. Jen se je musíme znovu naučit využívat. A o vlasech to platí dvojnásob. Proto dřív, než sáhnete po „ověřeném“ chemickém přípravku, zkuste nejdřív něco opravdu přírodního. Je to mnohdy účinnější a rozhodně za méně peněz…

Příště budeme pokračovat tipy na snadnou a slušivou úpravu vlasů 🙂

Vaše Denisa

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.